Proběhl náš první workshop Agile Marketing

Agilní tým účastníků hraje hru Agile Paper Planes během workshopu Agile Marketing
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Kouká to na nás všude. Slovem agilní se začínají ohánět větší či menší společnosti. Agilní projektové řízení, které známe z IT prostředí, nám díky svým nepopiratelným plusům ukázalo, že má smysl se jím zabývat i na jiných úrovních uvnitř firmy. Agilní projektové řízení mimo oblast IT není novinka, je s námi již dlouho, jen české firmy k němu začali přihlížet až v poslední době. V souvislosti s tím se do popředí dostává často skloňovaný pojem Agile Marketing.

Co to je a proč má smysl se jím zabývat? Tak to je otázka, na kterou jsme se pokusili odpovědět na našem dnešním Agile Marketing – Free Workshop. A musím uznat, že se nám povedl. Pozvání přijali mj. kluci a holky z Open Innovations, Separation Films nebo A.M.I. Workshopem provázel Martin Fišer, který je také certifikovaným Scrum Masterem a díky němu Brand New prošlo a stále prochází agilní transformací.

Průběh workshopu

K průběhu celého workshopu bych ráda řekla, že byl díky skvělým hostům velmi příjemný a chtěla bych za to poděkovat.

Sešli jsme se na úvodním networkingu, kde jsme se navzájem poznali, posnídali, uvolnili a hopem na tu kýženou “agilní“ část. Vedle teoretického bloku plného informací o tom, co je a co není agilní přístup, jsme měli možnost si jeho benefity vyzkoušet i v praxi. V jednoduché hře agile paper planes, kde se i neznámá parta lidí dostala během pouhých tří 6minutových iterací ve skládání vlaštovek na 450% nárůst produktivity.

Kouzlo jménem iterace

Jak je to možné, že v prním kole poskládali kopu vlaštovek, ale jen 2 z nich splňovaly parametry směru a délky letu? Proč ve třetím kole poskládali 9 vlaštovek u kterých byl směr a délka letu někalikanásobně lepší? Odpovědí jsou rychlé a na sebe navazující iterace. No a jak se toto dá vlastně uchopit v marketingu? Jednoduše!

Můj subjektivní pohled na obsah dnešního workshopu si budete moci přečíst v připravovaném článku a nebo se s námi potkejte na dalším pravidelném workshopu, třeba již 21. 6. 2018 u nás v Brand New.

Fotky a videa z dnešního workshopu si můžete prohlédnout na našem Facebooku nebo Instagramu.

Těšíme se na Vás příště, tak příjďte!

za tým Brand New Veronika

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email